Sabancı Üniversitesi’ne yakışmadı… Konu: Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, oy kullanırken kameralara yansıyan yüzündeki morlukları gündem olmuş, Odatv morlukların nedenini Türkiye’ye duyurmuştu. Odatv’nin Ertuğrul Özkök imzalı haberinde, “Ciddi bir şey yok. İki hafta önce sabah uyanıp televizyonun uzaktan kontrol aletini almaya giderken ayağı takılıp düşmüş. Bu arada alnını da yere vurmuş. Vücudunda kırık yok. Sadece kolunda 20 santim boyunda bir çatlak var. Kendini toplamış durumda” denilmişti.

MHP’de daha sonra haberimizi doğrular nitelikte açıklamada bulunarak Bahçeli’nin kolundaki incinme ve yüzündeki morlukların evinde düşme sonucu meydana gelen bir kazada olduğunu açıkladı.

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebi Sümer ise Bahçeli’nin bu görünümüne dair tepki çeken bir yorum geldi. 76 yaşındaki Bahçeli’nin yaralı bir şekilde oy kullanmasının seçmeni etkilediğini ileri süren Sümer, “Bahçeli’nin yaralı hali seçmene ‘artık yapamaz’ gibi bir mesaj verdi. Bu da seçmenin sandığa gitmesini olumsuz etkiledi” dedi.

Devlet Bahçeli’nin yüzündeki morlukların nedeni belli olduGüncel

NEBİ SÜMER KİMDİR

Bilim Akademisi üyesi Prof.Dr. Nebi Sümer, 1985 ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden lisans, 1988’de Hacettepe Üniversitesi Gelişimsel Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisans dereceleri ile mezun oldu. 1996’de Kansas State Üniversitesi’nde Sosyal Psikoloji alanında doktorasını tamamlayan Sümer, 1996-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi ve 1999-2018 yılları arasında ODTÜ Psikoloji bölümlerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2018’ten beri Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyeliğini sürdüren Prof. Dr. Nebi Sümer’in bağlanma, ebeveynlik, sürücü davranışı, işsizliğin etkisi gibi alanlarda araştırmaları var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir